İki Yeni Yüksek Okul Malatya'ya


İnönü Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Cemil Çelik, Darende ve Kale ilçelerine uygulamalı turizm yüksek okulu yapacaklarını belirtti.


iyi yeni turzim yüksekokulu malatyaÇelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kale ilçesinde, Karakaya Baraj Gölü sahiline yapılan su sporları merkezinin de bulunduğu yere, Kaleli bir iş adamının dört yıldızlı otel yaptıracağını söyledi.Aynı zamanda Darende ilçemizde de uygulamalı turizm yüksek okulu kurma projemiz var. Su Ürünleri Yüksek Okulunun, birkaç yıl sonra Su Ürünleri Fakültesi yapılabileceğini dile getiren Çelik, ''Bunları yeterli görmüyorum. Orada da büyük bir turizm potansiyeli var.

Özellikle doğa ve inanç turizmi.

Mezun ettiğimiz öğrencilerimizin dünyanın her tarafında iş bulur hale gelmesini arzu ediyoruz'' diye konuştu. Bu konuya iş adamlarımızla görüşeceğim. Gerçekten refah devleti, toplumu olmak istiyorsak üniversite olarak toplumun önünde daha güzel şeyler yaparak model olmamız gerekiyor. Onlar da gerekli alt yapıyı sağladığında Darende'de okulumuzu açacağız. Darendeli iş adamları, Darende Belediyesi ve Kaymakamlığı da bu konuda çok çaba sarf ediyor.Kaleli iş adamları ile İstanbul'da bir araya geleceklerini belirten Çelik, şöyle konuştu: ''Biz de aynı mevkiye Kale Uygulamalı Turizm Yüksek Okulumuzu kurmak istiyoruz. '' Doğanşehir'in Sürgü beldesindeki Su Ürünleri Yüksek Okulunun belediyenin verdiği bir binada eğitimine devam ettiğine değinen Çelik, ''Bu beldede bir saygıdeğer iş adamımız, öğrencilerimiz için 200 kişilik bir yurt yaptırdı. Böylece öğrencilerimiz daha modern binada eğitim alacak'' dedi. Daha çok şeyler yapmak mecburiyetindeyiz. Ancak okulun yapımı konusunda Kaleli iş adamlarımızın katkılarını bekliyoruz. Bu arsaya bir bina yaparak Su Ürünleri Yüksek Okulunu oraya taşıyacağız. Burada üniversitemize ait 100 dönümlük bir arsamız var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder